Megemlékezések II. János Pál pápáról - A magyar kormány gyásznappá nyilvánítja II. János Pál pápa temetésének napját
2005. április 4., hétfő 22:34

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia kérte, hogy április 3-án, vasárnap délben a déli harangszó után szólaljon meg a harang minden hazai katolikus templomban, és a Szentatya temetéséig legalább naponta egy alkalommal szóljon minden hazai katolikus templom harangja a pápa emlékére. A püspökök kérik, hogy a templomokban minden szentmise végén egy Miatyánkot, egy Üdvözlégyet és egy Dicsőséget imádkozzanak II. János Pál pápáért.

Hétfőn, 2005. április 4-én este  a budapesti Szent István-bazilikában a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai szentmisét mutattak be a Szentatyáért. Honlapunkon elolvasható Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek szentbeszédének teljes szövege pdf formátumban.

* * *

Az Magyar Katolikus Püspöki Konferencia arra kéri az egyházközségeket és a katolikus intézményeket, hogy minden katolikus közösségben a közeli napokban mutassanak be szentmisét II. János Pál pápáért.

* * *

A magyar kormány gyásznappá nyilvánítja II. János Pál pápa temetésének napját, április 8-át – jelentette be a miniszterelnök napirend előtti felszólalásában a parlamentben hétfőn. Gyurcsány Ferenc a katolikus egyház vezetőjére emlékezve kezdeményezte, hogy az Országgyűlés határozatban emlékezzen meg II. János Pálról - jelentette az MTI.

A katolikus egyházfő temetésének nemzeti gyásznappá nyilvánított napján katonai tiszteletadás mellett felvonják az Országháznál a Magyar Köztársaság nemzeti lobogóját, majd félárbocra engedik - mondta el a kormányszóvivő. Ahol lobogót használnak, azt félárbocra kell engedni, ahol nem, ott gyászlobogót kell kitűzni. „Az iskolában vagy külön tanórán, vagy diákrendezvény keretében kell méltó módon megemlékezni II. János Pál pápa személyéről” – tette hozzá.

(a gyásznappal kapcsolatos  hírösszefoglaló az MTI tudósításának felhasználásával készült.)