Totus tuus! - 2005. április 17. a papi hivatások vasárnapja
2005. április 11., hétfő 13:03

II. János Pál pápa egészen Krisztusnak ajánlotta magát. Így lett a kegyelem eszköze, a béke és az áldás forrása az Egyház és az egész emberiség számára. Szívből imádkozott a papi hivatásokért, mert papság és eucharisztia megbonthatatlanul összetartoznak, nélkülük nem él az Egyház. Az ő szándéka szerint idén április 17-én van a papi hivatások vasárnapja.

Szentatyánk halála óta a kegyelmek kiáradásának napjait éljük. Sokan szentgyónáshoz járulnak, rendezik az életüket. Mások meghallják Krisztus hívó szavát és meghozzák a bátor elhatározást: életüket arra szentelik, hogy Krisztus papjai legyenek az új évezred új nehézségei és csodálatos lehetőségei között.

Azok a nőtlen, katolikus férfiak, akik felfedezik lelkükben a papságra szóló hívást, jelentkezzenek bizalommal az esztergom-budapesti főegyházmegye papjai közé.

(Főtisztelendő Harmai Gábor prefektus atyánál, 2500 Esztergom, Liszt Ferenc u. 4. Tel: 33/ 510-080, Fax: 33/ 412-714, E-mail: szeminarium@ehf.hu).

Erdő Péter bíboros, prímás, érsek