Köszönet a sajtó munkatársainak
2005. április 28., csütörtök 14:52

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia médiabizottsága, valamint a katolikus hívek millióinak nevében szeretném köszönetemet kifejezni az elektronikus és a nyomtatott sajtó munkatársainak áldozatos és eredményes munkájukért, melynek köszönhetően gyors, döntő részt szakszerű és bőséges tájékoztatást kaphattunk a közelmúlt vatikáni eseményeiről.

Ebben az esztendőben május 1-jén ünnepli az Egyház a Tömegtájékoztatás Világnapját. Erre az alkalomra II. János Pál pápa még január 24-én, Szalézi Szent Ferenc, az újságírók védőszentjének ünnepén megfogalmazta üzenetét. Az ebben foglaltakat joggal tekinthetjük Őszentsége sajtóval kapcsolatos testamentumának: „A modern technológiák előzmények nélküli lehetőségekkel rendelkeznek a jó munkálásában (...), előmozdíthatják a harmóniát és a kiengesztelődést (...) A média roppant lehetőséggel bír, hogy előmozdítsa a békét és felépítse a párbeszéd hídjait a népek között, széttörve a gyűlölet, a megtorlás és az erőszak ördögi körét, amely ma annyira elterjedt.”

Szeretett pápánk, II. János Pál földi élettől való búcsúzását, az új pápa megválasztását és XVI. Benedek péteri szolgálatának megkezdését rendkívüli figyelem kísérte világszerte. A tévé- és rádiócsatornák valamint az újságok segítségével szinte a Szentatya betegágya mellett virraszthattunk, együtt gyászolhattunk mindazokkal, akik személyesen is leróhatták kegyeletüket a Szent Péter-bazilikában, és mintegy „jelen lehettünk” valamennyien az új pápa beiktatási szertartásán.

Örömmel tapasztaltuk, hogy a sajtó munkatársait szinte kivétel nélkül megérintették a közelmúlt történelmi jelentőségű vatikáni eseményei, és az idézett pápai üzenet szellemében legjobb tudásuk szerint igyekeztek e nagy feladatban helytállni.

Egyúttal kérjük a sajtóban dolgozó szakembereket, hogy a jövőben is hasonló odaadással tudósítsanak Egyházunk életéről.

Munkájukra, családjukra Isten áldását kérve fogadják őszinte nagyrabecsülésünket.

Budapest, 2005. április 28.

Veres András püspök

az MKPK