Jöjj, Szentlélek, Úristen!
2005. május 13., péntek 09:11

Pünkösd a húsvéti idő záróünnepe (pentekoszté = ötvenedik nap), ami idén május 15-ére esik. „A Szentlélek Pünkösdkor, az Egyház születése napján minden népre kiárasztotta az istenismeret fényét, és a sok különböző nyelvű embert az egy közös hit megvallásában egyesítette” – énekli az Egyház minden szentmise prefációjában.

Pünkösdkor elsősorban a Szentlélek kiáradására figyel az Egyház, aki ajándékaival tölti el hívei szívét. Ezért a püspökök szerte a világon kiszolgáltatják a bérmálás szentségét, hogy még nyilvánvalóbb legyen az Egyház születésének jelentősége és az evangélium hirdetésének megkezdése.

Bizonyára hasonló megfontolásból XVI. Benedek pápa pünkösdkor a Római egyházmegye diakónusait szenteli pappá.

Az ünnep liturgiájában – misében és a zsolozsmában – ezek a gondolatok térnek vissza, gazdagítva lelkünket a kegyelmi adományokkal és a tanítással. Ezekben a napokban sokszor csendül a katolikusok ajkáról az ének: Jöjj, Szentlélek, Úristen, áraszd reánk teljesen, mennyből fényességedet! Jöjj el, jöjj, el, jöjj Szentlélek Úristen!

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Ne félj, Mária! Hisz kegyelmet találtál Istennél! Mert íme, gyermeket fogansz méhedben és fiút szülsz, s Jézusnak fogod őt nevezni!

2014. november 15. - december 31.
Az Ipolytölgyesi Szent Erzsébet Otthon lakóinak kiállítása

Plébániai lelkinap

Katona István jubileumi szentmiséje Tápiósülyön

2014. december 20., szombat