Jöjj, Szentlélek, Úristen!
2005. május 13., péntek 09:11

Pünkösd a húsvéti idő záróünnepe (pentekoszté = ötvenedik nap), ami idén május 15-ére esik. „A Szentlélek Pünkösdkor, az Egyház születése napján minden népre kiárasztotta az istenismeret fényét, és a sok különböző nyelvű embert az egy közös hit megvallásában egyesítette” – énekli az Egyház minden szentmise prefációjában.

Pünkösdkor elsősorban a Szentlélek kiáradására figyel az Egyház, aki ajándékaival tölti el hívei szívét. Ezért a püspökök szerte a világon kiszolgáltatják a bérmálás szentségét, hogy még nyilvánvalóbb legyen az Egyház születésének jelentősége és az evangélium hirdetésének megkezdése.

Bizonyára hasonló megfontolásból XVI. Benedek pápa pünkösdkor a Római egyházmegye diakónusait szenteli pappá.

Az ünnep liturgiájában – misében és a zsolozsmában – ezek a gondolatok térnek vissza, gazdagítva lelkünket a kegyelmi adományokkal és a tanítással. Ezekben a napokban sokszor csendül a katolikusok ajkáról az ének: Jöjj, Szentlélek, Úristen, áraszd reánk teljesen, mennyből fényességedet! Jöjj el, jöjj, el, jöjj Szentlélek Úristen!

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

szja 1%

Ne félj, Mária! Hisz kegyelmet találtál Istennél!

2017. Március 19. és 26., vasárnap-vasárnap
Nagyböjti élelmiszergyűjtés

2017.Március 22., szerda - március 25., szombat
X.Tesz-Vesz Tavasz Szegeden

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-26.
Nagyothallók (és hozzátartozóik) lelkigyakorlata Vácon

2017. március 25., szombat
A felújított görcsönyi plébánia megáldása

2017. március 25., szombat
Bátaszéki bérmálás

Gyümölcsoltó Boldogasszony (Urunk születésének hírüladása)

Hogyha Jézus élete József és Mária szerelmének gyümölcse lett volna, csupán emberi élet lenne. Kétségtelen, ezt az emberi gyümölcsöt Isten adoptálhatta volna, de ebben az esetben is csak egy Isten fiává lett embert ünnepelhetnénk. Márpedig a titok, amit a Szentírás és a hit megvall éppen az, hogy Isten saját egyszülött Fia lett emberré a megtestesülés által. Jézus az örök Atya ingyenes ajándéka, benne Isten az egyszülött Fiát adta nekünk. Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe Szűz Mária válasza az isteni megszólításra.