Jöjj, Szentlélek, Úristen!
2005. május 13., péntek 09:11

Pünkösd a húsvéti idő záróünnepe (pentekoszté = ötvenedik nap), ami idén május 15-ére esik. „A Szentlélek Pünkösdkor, az Egyház születése napján minden népre kiárasztotta az istenismeret fényét, és a sok különböző nyelvű embert az egy közös hit megvallásában egyesítette” – énekli az Egyház minden szentmise prefációjában.

Pünkösdkor elsősorban a Szentlélek kiáradására figyel az Egyház, aki ajándékaival tölti el hívei szívét. Ezért a püspökök szerte a világon kiszolgáltatják a bérmálás szentségét, hogy még nyilvánvalóbb legyen az Egyház születésének jelentősége és az evangélium hirdetésének megkezdése.

Bizonyára hasonló megfontolásból XVI. Benedek pápa pünkösdkor a Római egyházmegye diakónusait szenteli pappá.

Az ünnep liturgiájában – misében és a zsolozsmában – ezek a gondolatok térnek vissza, gazdagítva lelkünket a kegyelmi adományokkal és a tanítással. Ezekben a napokban sokszor csendül a katolikusok ajkáról az ének: Jöjj, Szentlélek, Úristen, áraszd reánk teljesen, mennyből fényességedet! Jöjj el, jöjj, el, jöjj Szentlélek Úristen!

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Uram, ne fáradj! Nem vagyok méltó, hogy hajlékomba jöjj.

2014. október 4., szombat
Nagymarosi találkozó

2014. október 10–12.
Sajtóapostolok találkozója - 2014

2014. október 19., vasárnap
Országos gyűjtés a missziók javára

2014. november 13-15. (csütörtöktől szombatig)
„Ti vagytok a világ világossága!” - X. Nemzeti Kateketikai Kongresszus

2014. november 23., vasárnap
Országos gyűjtés a Karitász javára

2014. december 2-3.
Az MKPK téli rendes ülése

A fájdalmas Szűzanya

A mai ünnepnap összefügg a tegnapi Szent Kereszt ünnepével. Liturgikus ünneplését először a szervita rendnek engedélyezték. VII. Piusz pápa vezette be az egész Egyházban ? hálából a napóleoni fogságból való szerencsés visszatéréséért.