Erdő Péter bíboros a Püspöki Konferencia új elnöke
2005. szeptember 7., szerda 10:40

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tisztségviselőinek megbízatása a titkár, Dr. Veres András püspök kivételével lejárt.

A konferencia őszi rendes ülésén megválasztották az új tisztségviselőket. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia új elnöke Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, alelnöke Dr. Pápai Lajos győri megyéspüspök, az Állandó Tanács választott tagja pedig Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök. Megbízatásuk öt évre szól.

Erdő Péter bíboros életrajza itt olvasható. Az életrajz angol, német és olasz változata a Magyar Kurír honlapján található.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

A mennyek országa olyan, mint amikor egy király menyegzőt rendezett a fiának.

Szent X. Piusz pápa

1835-ben Riese nevű falucskában született. Családi neve Giuseppe Sarto volt. Páduában tanult, 1855-ben szentelték pappá és 1884-ben mantuai püspökké. Később velencei pátriárkává és bíborossá nevezték ki. 1903-ban Rómába indult a pápaválasztásra. Szerénységében gondolni sem mert arra, hogy őt választják meg Szent Péter utódává, mert menettérti jegyet váltott a vonatra. Pápai jelmondata: ?Mindent megújítani Krisztusban." Ezt igyekezett is megvalósítani: bevezette a gyakori szentáldozást, megújította az egyházi életet (liturgia, jog), küzdött a tévtanítás felé hajló eszmék ellen. A pápai széken is lelkipásztor maradt, nagy imádkozó és segítő. Meghalt 1914. augusztus 20-án.