Erdő Péter bíboros a Püspöki Konferencia új elnöke
2005. szeptember 7., szerda 10:40

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tisztségviselőinek megbízatása a titkár, Dr. Veres András püspök kivételével lejárt.

A konferencia őszi rendes ülésén megválasztották az új tisztségviselőket. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia új elnöke Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, alelnöke Dr. Pápai Lajos győri megyéspüspök, az Állandó Tanács választott tagja pedig Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök. Megbízatásuk öt évre szól.

Erdő Péter bíboros életrajza itt olvasható. Az életrajz angol, német és olasz változata a Magyar Kurír honlapján található.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Ne tiltsátok meg, mert aki nincs ellenetek, az veletek van.

Szent Kozma és Damján vértanúk

Kozma és Damján orvosok voltak és ikertestvérek. Melléknevük, Anargyroi (pénznélküliek) azt sejteti, hogy a szegényeket ingyen gyógyították. A Diocletianus-féle üldözésben lefejezték őket. Ciliciában működtek, de tiszteletük hamar elterjedt Nyugaton is. Ők az orvosok és gyógyszerészek védőszentjei.