Erdő Péter bíboros a Püspöki Konferencia új elnöke
2005. szeptember 7., szerda 10:40

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tisztségviselőinek megbízatása a titkár, Dr. Veres András püspök kivételével lejárt.

A konferencia őszi rendes ülésén megválasztották az új tisztségviselőket. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia új elnöke Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, alelnöke Dr. Pápai Lajos győri megyéspüspök, az Állandó Tanács választott tagja pedig Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök. Megbízatásuk öt évre szól.

Erdő Péter bíboros életrajza itt olvasható. Az életrajz angol, német és olasz változata a Magyar Kurír honlapján található.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Bizony, mondom nektek, ez a szegény özvegy többet dobott be, mint bárki más.

Dung-Lac Szent András és társai vértanúk

A vietnami keresztények a 17. században az evangélium terjesztését példás életükkel és hősies helytállásukkal segítették elő. A szerzetesek és egyhármegyés papok mellett a legkülönbözőbb hivatású világiak is szenvedtek hitükért. A 117 vietnami vértanú nagyobbrészt bennszülött volt, a többi pedig misszionárius. Válogatott, kegyetlen kínzásokat elszenvedve és hitüket vérükkel megpecsételve lettek a vietnami Egyház magvetői. Kiemelkedik közülük Dung-Lac András domonkos szerzetes.II. János Pál pápa 1988. június 19-én iktatta őket a szentek közé.