Erdő Péter bíboros a Püspöki Konferencia új elnöke
2005. szeptember 7., szerda 10:40

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tisztségviselőinek megbízatása a titkár, Dr. Veres András püspök kivételével lejárt.

A konferencia őszi rendes ülésén megválasztották az új tisztségviselőket. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia új elnöke Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, alelnöke Dr. Pápai Lajos győri megyéspüspök, az Állandó Tanács választott tagja pedig Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök. Megbízatásuk öt évre szól.

Erdő Péter bíboros életrajza itt olvasható. Az életrajz angol, német és olasz változata a Magyar Kurír honlapján található.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Azért jöttem, hogy tüzet gyújtsak a földön. Mi mást akarnék, mint hogy lángra lobbanjon!

Kapisztrán Szent János áldozópap

1386-ban Capestranóban született. Jogot tanult és egy ideig Perugiában bíró volt. Később ferences pap lett. Ő és Sienai Szent Bernardin voltak talán a legeredményesebb missziós népszónokok. Nemcsak Itáliát, hanem Németországot, Morvaországot, Ausztriát, Lengyel-országot és hazánkat járta be népmissziókat tartva. Pápai tanácsadó és pápai legátus is volt. A keresztények seregét Hunyadi Jánossal együtt vezetve kivívták a nándorfehérvári győzelmet. (Ennek emlékére rendelte el III. Kallixtusz pápa az Úr színeváltozásának ünnepét és a déli harangszót.) Meghalt 1456. október 23-án, Újlakon.