Erdő Péter bíboros a Püspöki Konferencia új elnöke
2005. szeptember 7., szerda 10:40

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tisztségviselőinek megbízatása a titkár, Dr. Veres András püspök kivételével lejárt.

A konferencia őszi rendes ülésén megválasztották az új tisztségviselőket. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia új elnöke Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, alelnöke Dr. Pápai Lajos győri megyéspüspök, az Állandó Tanács választott tagja pedig Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök. Megbízatásuk öt évre szól.

Erdő Péter bíboros életrajza itt olvasható. Az életrajz angol, német és olasz változata a Magyar Kurír honlapján található.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Ha eljön a Vigasztaló, ő majd tanúságot tesz rólam.
  Jn 15,26-16,4a

Szent Atanáz

ALEXANDRIAI SZENT ATANÁZ (görögösen Athanasziosz), 295-ben született Alexandriában, keresztény szülők gyermekeként. Ifjúkoráról nem sokat tudunk, nem tudjuk, kiknél tanult.