Az egyházi év
2005. november 29., kedd 15:30

Az egyházi év 2005. november 27-én kezdődött és 2006. december 2-ig tart.
A liturgikus év advent 1. vasárnapjától (amely általában november vége, december eleje), és a következő naptári év november végéig, Krisztus Király ünnepéig tart. Ez az időszámítás sem a naptári, sem pedig az iskolai évvel nem egyezik meg.

A liturgikus naptár jelöli a főünnepeket (karácsony, húsvét, mennybemenetel, pünkösd, Nagyboldogasszony, mindenszentek ünnepe), valamint az előkészületi időt (karácsonyra az advent, húsvétra a nagyböjti idő). Az évközi idő két részre oszlik: vízkereszttől egészen hamvazószerdáig, valamint pünkösdtől advent 1. vasárnapjáig. Karácsony, Nagyboldogasszony és mindenszentek napja mindig meghatározott napokra esik, míg húsvét, mennybemenetel és pünkösd dátuma változhat.