Prohászka Ottokárra emlékeznek Székesfehérváron
2005. december 6., kedd 16:32

Szent X. Piusz pápa 1905. december 11-én kelt okiratával megerősítette a császári kinevezést, és Prohászka Ottokár professzort a székesfehérvári egyházmegye élére állította.
Székesfehérvár 15. püspökének, a századforduló jelentős katolikus gondolkodójának tiszteletére Spányi Antal megyéspüspök emlékévet nyit meg szentmise és tudományos konferencia keretében 2005. december 10-én, szombaton. Az ünnepségen részt vesznek egyházi vezetők, valamint megyei és városi vezetők is.

Az emlékév megnyitásának programja:

Ünnepi koncelebrált szentmisét mutatnak be délelőtt 10 órakor a Székesegyházban a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjaival, a határon túlról érkező püspökökkel és a székesfehérvári egyházmegye papjaival. Homíliát mond Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke.

A szentmise után, kb. fél 12-től tudományos ülést tartanak a Szent István Művelődési Házban, amelyen
Dr. Szabó Ferenc S.J.: Prohászka keresztjei, valamint
Mózessy Gergely: Adalékok Prohászka egyházkormányzatából címmel tartanak előadást, majd a
Budakeszi Prohászka Gimnázium diákjai adnak elő jelenetet Prohászka: Az Élet kenyere című könyvéből.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.