4. Katolikus Areopág (képriport)
2004. június 8., kedd 19:40

2004. június 8-án idén immár negyedik alkalommal rendezték meg  a kommunikáció világnapjához kapcsolódva  a Katolikus Areopágot, a világi és egyházi médiumoknál dolgozó újságírók dunai hajókirándulással és előadásokkal egybekötött találkozóját.
Szerdahelyi Csongor, a MKPK Sajtóirodájának vezetõje köszöntõjét követõen Veres András püspök, az MKPK titkára mondott beszédet, amelyben ismertette II. János Pál pápa idei Tömegtájékoztatás Világnapjára írott Üzenetét. Az ez évi üzenet témája: A média a családban: kockázat és gazdagság.
Az üzenet a családok felelõsségét hangsúlyozza: a média, a tájékoztatás, az információ lehetõséget és gazdagodást jelent, de veszélyeket rejt magában, elsõsorban azáltal, hogy sokszor az erkölcsi renddel ellenkezõ világképet közvetít. Normálisnak, sõt követendõnek mutat be olyan modelleket, amelyek deviánsak, és tragédiákhoz vezetnek. A családok feladata, hogy ezektõl megóvják a gyermekeket és a fiatalokat. Veres András arra kérte a jelen lévõ egyházi és világi újságírókat, ne álljanak a romboló, negatív médiumok szolgálatába: legyenek inkább az értékek közvetítésének eszközei.

A Magyar Katolikus Püspökkari Konferencia idén is meghirdette a Szalézi Szent Ferenc sajtóösztöndíjat, amelyet az írott és elektronikus sajtó azon munkatársai kaphatnak, akik az értékek közvetítésében vállalnak szerepet.
A Katolikus Rádió vételi nehézségeirõl szólva elhangzott: a rádió mûszaki vezetése mindent megtesz azért, hogy a vételi lehetõségek javuljanak, de a teljes országos lefedettség valószínûleg csak egy év múlva valósítható meg.

(tudósításunk szövegét a Magyar Kurírtól vettük át.)

Juhász Judit a Magyar Katolikus Rádióról szólt

A tízéves Keresztény Élet című lap célkitűzéseit a főszerkesztő, Czoborczy Bence ismertette

Ezután kerekasztal-beszélgetésre került sor a vallási turizmus hazai helyzetéről.

Nagymaroson a Gável Testvérek Zenekar néhány szerzeményét is meghallgatták a részvevők.
Fotók: Horváth István Sándor

A Rákóczi-sétahajó Nagymaroson kötött ki, ahol Beer Miklós püspök szólt a Nagymarosi Ifjúsági Találkozókról, amelyek szavai szerint az egyház reménységei voltak, és hozzájárultak egyházunk megmaradásához. A 33 évvel ezelõtt még „rendõri õrizet” mellett tartott találkozó egykori résztvevõi ma már felnõttek: családapák, családanyák, papok, vagy éppen szerzetesek. Azok a papok, akik akkor ezeket a találkozókat elindították Balás Béla, Kerényi Lajos, Beer Miklós nem is remélték, hogy lesz olyan idõ, amikor már nem kell titokban találkozni, a templom falain belül. Mégis merték vállalni a kockázatot, és ezzel nagyon nagy szolgálatot tettek a magyar katolikus egyháznak: reményt és hitet adtak egy felnövekvõ generációnak.
(Magyar Kurír)

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.