Megnyílt az ökumenikus imahét
2006. január 16., hétfő 15:29

Január 15-én este 7 órakor ünnepélyes keretek között megnyílt az ökumenikus imahét a keresztények egységéért a budapesti Szent István-bazilikában.

Az ünnepi istentiszteleten részt vett Erdő Péter bíboros, D. Szebik Imre evangélikus elnök-püspök, Varga László református püspök-helyettes, Gáncs Péter evangélikus püspök, Mészáros Kálmán baptista egyházelnök, Csernák István metodista szuperintendens, Hilarion ortodox püspök, Voiszlav Gality ortodox esperes, Magyar Márius ortodox esperes, Kalota József ortodox érseki vikárius, Stefan Mamakov ortodox lelkész, Denis Moss anglikán kanonok és Szabó Géza a bazilika plébánosa. Az istentisztelet énekkari szolgálatát a bazilika énekkara látta el.

Erdő Péter bíboros ünnepi szentbeszédében az imahetet összekapcsolta a Püspöki Konferencia által meghirdetett engesztelő imaévvel: „Számunkra, katolikusok számára a keresztények közötti érzelmi megosztottság, a reformáció és ellenreformáció korának emlékei is olyan örökséget jelentenek, amelyet igazságban és szeretetben új módon kell szemlélnünk, meghaladva korábbi rivalizálásokat és ellenérzéseket, érzelmileg is, beszédmódunkban, cselekvésünkben is elkötelezetten a szolidaritás és az együttműködés felé.”

„Népünk lelki megújulásának egyik kiemelkedően fontos feladata, hogy hazánkban a kereszténység egységének ügye új lendülettel, megújuló elkötelezettséggel és szeretettel haladjon előre” – zárta szentbeszédét a bíboros.

A közös imádságok, könyörgések és dicsőítő énekek után az egyházak képviselői külön-külön áldást adtak a jelenlévőkre, majd a nemzeti himnusz eléneklésével zárult a megnyitó istentisztelet.

Szöveg és kép: Magyar Kurír

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.