A Gyulafehérvári és a Munkácsi Egyházmegye is csatlakozott a nemzeti imaévhez
2006. február 7., kedd 19:04

Jakubinyi György gyulafehérvári érsekA Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség  ezévi első körlevelében Jakubinyi György érsek csatlakozva a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia szándékához imaévet hirdetett meg főegyházmegyéjében a nemzet lelki megújulásáért.

Amint körlevelében az erdélyi főpásztor írja: "Az MKPK január 1-i körlevele imára szólította az anyaországi híveket. Ehhez a felhíváshoz csatlakozik Főegyházmegyénk is. Mellékelten közöljük a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körlevelének szövegét, hogy tanulmányozzák át és a benne foglalt felhívásokat tegyék magukévá. A vasárnapi szentmisék egyetemes könyörgéseibe – saját fogalmazásunkban – belefoglalhatják a körlevélben megfogalmazott Gyulafehérvár szándékokat. A plébániai szentségimádási órák, a májusi és októberi ájtatosságok keretében visszatérő szándék lehet az imaév célkitűzéseinek elmélyítése és azok megvalósulásáért való könyörgés."

Majnek Antal munkácsi megyéspüspök levélben értesítette Erdő Péter bíborost Kárpátalja római katolikus híveinek csatlakozásáról a magyar nemzet lelki megújulásáért meghirdetett nemzeti imaévhez.

„Örömmel értesítem, hogy a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia felhívására a Munkácsi Egyházmegye hívei és papsága is csatlakozik a magyar nemzet megújulásáért hirdetett imaévhez. A magyar nemzet részeként számunkra is rendkívül fontos ez a kezdeményezés. Kárpátaljai magyar népünk is hasonló sebektől szenved, ugyanolyan veszélyek fenyegetik, mint anyaországbeli testvéreinket és a többi határon túli magyar közösséget. (...)

Csatlakozunk a magyarországi kezdeményezéshez, több más határon túli egyházmegyével együtt, közösen könyörögve nemzetünk lelki megújulásáért. Isten hallgassa meg közös imánkat!"

MK

Beteljesedett!