Seregély István érsek 75 éves
2006. március 12., vasárnap 16:04

Az egri székesegyházban vasárnap délelőtt 10 órakor bemutatott ünnepi szentmise keretében köszöntötték a hívek, a  város és a megye vezetői, országgyűlési képviselők  jelenlétében Dr. Seregély Istvánt, a 75 éves érsek főpásztort. Seregély István 1990-től 2005-ig  a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöki tisztét is betöltötte.

A szentmisét maga az ünnepelt celebrálta. Beszédében  derűvel és szerénységgel hangsúlyozta, hogy "egy vagyok a 6 milliárd ember között, semmi rendkívüliség nincs bennem", s hogy mindazt, ami jó benne, Istentől kapta.

A szentmisét követően került sor a Bazilika új déli kapuja, a  "Mária" bronzkapu megáldására.

Seregély István 1931. március 13-án született Szombathelyen. A középiskolát Miskolcon végezte. A szombathelyi székesegyházban 1955. június 19-én szentelte pappá Kovács Sándor püspök. Ezután 19 éven át káplánként tevékenykedett. Doktori disszertációját 1960-ban fejezte be.  1974-től Kőszegszerdahelyen, majd 1981 és 1987 között Kőszegen  plébános.

Seregély Istvánt II. János Pál pápa 1987. június 5-én nevezte ki egri érsekké. Tizenöt éven át, 1990-től 2005-ig a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöki tisztét is betöltötte. 1993-tól nyolc éven át  az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának alelnöke volt.

Olvasóink itt elolvashatják az Egri Főegyházmegye erre az alkalomra kiadott ünnepi körlevelét.

A Magyar Katolikus Rádió Seregély István érseket köszöntő ünnepi műsora innen is meghallgatható.  (
A lejátszáshoz Real Player program szükséges).

Archív fotó: F.J./MKPK Titkársága (2005)

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?