DVD-n is kapható a Biblia
2006. szeptember 5., kedd 15:51

Elkészült az első magyar Biblia-hangoskönyv. Egyszerre modern és hagyománykövető a Szent István Társulat kiadványa, hiszen a Biblia könyveiben olvasható szövegek nagy része eredetileg élőszóban hangzott el.

A két DVD mintegy 100 órányi hanganyagot tartalmaz MP3 formátumban. Ez a Biblia teljes szövegének felel meg, a Szent István Társulat 2005-ös Biblia-kiadása alapján. Az anyag könyvekre, azon belül pedig fejezetekre tagolódik, így fejezetenként lapozhatunk benne.

A hangoskönyvet, amelyre a Biblia teljes szövegét Diós István olvasta fel, a kiadó annak reményében bocsátja útjára, hogy általa Isten szava az olvasásra időt szakítani egyre kevésbé tudó embertársainkhoz is eljut.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Ők pedig odasiettek hozzá, leborultak előtte, és átkarolták a lábát

Szent Anzelm püspök, egyháztanító

1034-ben Olaszországban született. Bencés kolostorba lépett, 1078-ban apát lett. Hódító Vilmos angol király innen hívta meg, és 1098-ban a pápa Canterbury-i érsekké nevezte ki.