DVD-n is kapható a Biblia
2006. szeptember 5., kedd 15:51

Elkészült az első magyar Biblia-hangoskönyv. Egyszerre modern és hagyománykövető a Szent István Társulat kiadványa, hiszen a Biblia könyveiben olvasható szövegek nagy része eredetileg élőszóban hangzott el.

A két DVD mintegy 100 órányi hanganyagot tartalmaz MP3 formátumban. Ez a Biblia teljes szövegének felel meg, a Szent István Társulat 2005-ös Biblia-kiadása alapján. Az anyag könyvekre, azon belül pedig fejezetekre tagolódik, így fejezetenként lapozhatunk benne.

A hangoskönyvet, amelyre a Biblia teljes szövegét Diós István olvasta fel, a kiadó annak reményében bocsátja útjára, hogy általa Isten szava az olvasásra időt szakítani egyre kevésbé tudó embertársainkhoz is eljut.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

szja 1%

Ne félj, Mária! Hisz kegyelmet találtál Istennél!

2017. Március 19. és 26., vasárnap-vasárnap
Nagyböjti élelmiszergyűjtés

2017.Március 22., szerda - március 25., szombat
X.Tesz-Vesz Tavasz Szegeden

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-26.
Nagyothallók (és hozzátartozóik) lelkigyakorlata Vácon

2017. március 25., szombat
A felújított görcsönyi plébánia megáldása

2017. március 25., szombat
Bátaszéki bérmálás

Gyümölcsoltó Boldogasszony (Urunk születésének hírüladása)

Hogyha Jézus élete József és Mária szerelmének gyümölcse lett volna, csupán emberi élet lenne. Kétségtelen, ezt az emberi gyümölcsöt Isten adoptálhatta volna, de ebben az esetben is csak egy Isten fiává lett embert ünnepelhetnénk. Márpedig a titok, amit a Szentírás és a hit megvall éppen az, hogy Isten saját egyszülött Fia lett emberré a megtestesülés által. Jézus az örök Atya ingyenes ajándéka, benne Isten az egyszülött Fiát adta nekünk. Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe Szűz Mária válasza az isteni megszólításra.