DVD-n is kapható a Biblia
2006. szeptember 5., kedd 15:51

Elkészült az első magyar Biblia-hangoskönyv. Egyszerre modern és hagyománykövető a Szent István Társulat kiadványa, hiszen a Biblia könyveiben olvasható szövegek nagy része eredetileg élőszóban hangzott el.

A két DVD mintegy 100 órányi hanganyagot tartalmaz MP3 formátumban. Ez a Biblia teljes szövegének felel meg, a Szent István Társulat 2005-ös Biblia-kiadása alapján. Az anyag könyvekre, azon belül pedig fejezetekre tagolódik, így fejezetenként lapozhatunk benne.

A hangoskönyvet, amelyre a Biblia teljes szövegét Diós István olvasta fel, a kiadó annak reményében bocsátja útjára, hogy általa Isten szava az olvasásra időt szakítani egyre kevésbé tudó embertársainkhoz is eljut.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Kihez hasonlítsam e nemzedék fiait?

2014. szeptember 19 - 28., péntek-vasárnap
Ars Sacra Fesztivál

Nyitott Templomok Napja

2014. szeptember 20., szombat
Szépség és méltóság a Katolikus Egyház liturgiájában – kiállításmegnyitó Veszprémben

Jövőnk a családban születik – Egyházmegyei családi nap

Katekéták képzése Pécsen

Sacra Liturgia kiállításmegnyitó Veszprémben

Bellarmin Szent Róbert püspök és egyháztanító

Jezsuita szerzetes volt, majd egyetemi tanár és Benevento püspöke lett, több pápa tanácsadója. Hatalmas könyvet írt a katolikus hit védelmére. A lelki életnek is mestere: szentet nevelt növendékéből, Alajosból. 1621-ben halt meg Rómában. Sírja a Szent Ignác-templomban van.