Emlékkönyv Boldog Salkaházi Sáráról
2006. szeptember 15., péntek 13:45

Salkaházi Sára szeptember 17-i budapesti boldoggáavatása alkalmából emlékkönyvet jelentetett meg a Szociális Testvérek Társasága és a Szent István Társulat. A könyvet Erdő Péter bíboros előszava nyitja, amelyben az egyház Sára testvér boldoggáavatása felett érzett örömét tolmácsolja: „A nemzet lelki megújulásának évében ez a legszebb ajándék, amit a Szentatya a magyar Egyháznak és az egész társadalomnak adhatott.”
A Szenttéavatási Ügyek Kongregációja által hozott boldoggáavatási határozat, amelyet vasárnap délelőtt az ünnepi szentmise csúcspontjaként Erdő Péter hirdet ki, latin és magyar nyelven egyaránt szerepel a műben. Szintén két nyelven, olaszul és magyarul olvasható az a levél, amelyben Leonardo Sandri vatikáni helyettes államtitkár értesíti Magyarország prímását arról, hogy a pápa engedélyezte a boldoggáavatási szertartást Budapesten.
A kiadvány három részre tagolható. Elsőként Salkaházi Sára életrajzát ismerhetik meg az olvasók, amelyet számos fénykép illusztrál. Ezt a Sára testvér írásaiból összeállított válogatás követi. Az emlékkönyv végén tanulmányok találhatók, nemcsak Sára testvérről, hanem a magyar katolikus egyház 1944 és 1945-ben az üldözöttekért folytatott tevékenységéről, valamint a Szociális Testvérek Társaságáról és annak alapítójáról, Slachta Margitról is.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!