Püspökök a belpolitikai helyzetről
Az MKPK Állandó Tanácsának nyilatkozata
2006. szeptember 20., szerda 10:24

Az elmúlt napok erkölcsi válságában nem maradhatunk szótlanok.
Minden ország alapja az igazság és az igazságosság. Hazugságra egészséges társadalom nem épülhet.
Felelősséget érzünk hazánk és nemzetünk jövőjéért. Ezért a megoldást az erkölcsi megújulás, az igazság és igazságosság szellemében kell keresni. Szükségesnek tartjuk, hogy akik felelősek országunkért, ebben a szellemben cselekedjenek.

Határozottan elítéljük a törvényellenes randalírozást, bárhonnan eredjen is. Ugyanakkor fontosnak tartjuk a szólás- és gyülekezési szabadság demokratikus alapjogainak tiszteletben tartását is.
Sürgetjük és segíteni akarjuk a társadalom megújulását, amelynek útja csak a morális megújulás lehet. Egyházunk a maga tanításával ennek szolgálatában áll.

a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsa

Budapest, 2006. szeptember 20.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.