A Katolikus Karitász karácsonyi programjai
2006. december 14., csütörtök 09:42

A Katolikus Karitász honlapunkhoz eljuttatott közleményéből idézünk: "A Karitász nemcsak a karácsonyi ünnepek alatt segít a rászorulóknak. 6-8000 önkéntesünkkel 800 plébániai karitász szervezet keretében egész évben folyamatosan támogatjuk az arra rászorulókat. Az ünnepek alatt a magányosok, a láthatatlan szegények érzik különösen kilátástalannak sorsukat. Olyanok, akik egyedül egy fűtetlen lakásban vagy elhagyatottan egy kórházi ágyon töltik a Karácsonyt. Országszerte szeretetcsomagokat osztunk a rászorulóknak, akiket személyesen keresnek fel önkénteseink.

A segítség mindig személyes kapcsolat. Meghallgatáson, megértésen, elfogadáson, szereteten nyugszik. Embertől emberig tart. Országos hálózatunkban különböző akciókra is sor kerül ilyenkor."

Néhány program a teljesség igénye nélkül:

Szegeden, Székesfehérváron, Szombathelyen és Pécsett adventi vásárt szervezünk. Az itt értékesített apró ajándékokat részben önkénteseink és intézményeink gondozottai készítették. A befolyó összeget a rászorulók megsegítésére fordítjuk. Ebben az évben első alkalommal árusítunk a harmadik világ országaiból származó ajándéktárgyakat, amelyeket a méltányos kereskedelem csatornáin keresztül szereztünk be a Külügyminisztérium által támogatott „Magyar segítség a Föld körül” c. program keretében.

Budapesten és Nyíregyházán megrendezzük a Gyermekek a gyermekekért” akciót, melynek keretében a gyerekek megunt, jó állapotban lévő játékaikat ajánlják fel nehezebb sorban élő társaiknak. A játékokat, ajándéktárgyakat az iskolákon keresztül gyűjtjük össze és karácsonyi műsor
keretében kapják meg a Karitász által támogatott gyerekek.

Budapesten december 22-én 15 órakor a Magyar Szentek Templomában Erdő Péter bíboros és Mádl Dalma, a Katolikus Karitász jószolgálati nagykövete, Nyíregyházán december 23-án 10 órakor Gégény Béla egyházmegyei Karitász igazgató adja át a meglepetéseket. December 21-én 16 órakor a Nyugati pályaudvaron az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyei Karitász Vasúti Szociális Szolgálatának munkatársai betlehemes délutánt szerveznek a hajléktalanoknak.

Debrecenben december 10-én 19 órakor a Szent Anna templomban jótékonysági koncertet tartottunk, amelynek bevételéből december 22-én 130 hajléktalant vendégelünk meg, akik ajándékcsomagot is kapnak. December 29-én óévbúcsúztató ünnepi ebédre várunk 130 hajléktalant, akiket téli kríziscsomaggal is ellátunk.A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász 48 plébániai csoportja 4.000 szeretetcsomagot juttat el a rászorulókhoz. Egerben december 15-én kezdjük meg 200 db élelmiszercsomag szétosztását és játékokkal kedveskedünk a Vakok és Gyengénlátók, valamint a Családok Átmeneti Otthona gyermekei számára.

Kazincbarcikán december 23-án 10 órakor a városi kórház krónikus osztályán fekvő 45 beteg számára szervezünk karácsonyi műsort, amelynek keretében mindenki ajándékot is kap. December 24-én 10.30-kor az Éjjeli Menedékhely és appali Melegedő lakóinak kedveskedünk műsorral, melynek keretében töltött káposztából és süteményekből álló karácsonyi acsorára hívunk meg 60 otthontalant. Mezőkövesden december 20-án 15 órakor mintegy 1000 fő észére szervezzük meg az Idősek Karácsonyát műsorral, szeretetvendégséggel és mindenki ajándékot is kap.

Polgárról december 22-én ajándékcsomagokat viszünk a tiszadobi kastélyban élő állami gondozott gyermeknek.

Szombathelyen december 11-17. között a TESCO áruházban gyűjtünk élelmiszert, amelyet december 21-én osztunk szét a meghívott családoknak. December 16-17 között beigli-fesztivált hirdetünk. Arra kérjük a háziasszonyokat, ogy egy rúddal több beiglit süssenek, amit azután 18-án és 19-én leadhatnak kis ajándék ellenében a Hollán Ernő utca 10-12. szám alatti Karitász Családsegítőben. Az édességet 0-án osztjuk szét a nagycsaládosok között. December 18-án a müncheni magyarok egy kisteherautónyi cipődobozokba csomagolt ajándékot küldenek Szombathelyre, amelyet 19-én
az óvodások között osztunk szét.

Szegeden az önkéntesek által készített ajándéktárgyakból megrendezett jótékonysági vásár bevételéből segítjük az egyedülálló öregeket, nagycsaládosokat, hátrányos helyzetű embereket. December 18-án a kórház Krónikus Belgyógyászati Osztályán lesz karácsonyi műsor és ajándékosztás.

Katolikus Karitász - Caritas Hungarica Sajtószolgálat

Budapest, XI. Bartók Béla út 30.
Telefon: 3720910
Telefax: 3720914
e-mail: office@caritas.org.hu

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.