Élő rózsafüzér Budapestért
2007. május 13., vasárnap 13:03

Egy nappal az utolsó fatimai jelenés 90. évfordulója előtt – május 12-én - zajlott az Élő rózsafüzér zarándoklat Budapestért. A zarándoklat célja a közös imádság volt a szeptemberben megrendezésre kerülő városmisszióért, a városért, valamint a budapesti és a környékbeli emberekért.

A zarándoklatnak öt indulási (Máriabesnyő, Csillaghegy, Farkasrét, Soroksár, Rákoscsaba) pontja volt, ahonnan két irányba haladtak a résztvevők. A reggeli borongós idő ellenére a Farkasréti Mindenszentek plébániatemplomtól 270 fő vágott neki a Máriaremetéig tartó 19 km-es útnak. Egy másik szakaszon 162 fő részvételével kezdődött a zarándoklat, és a többi szakaszon is a vártnál több zarándok indult el.

Az eredetileg várt 2000 fő helyett a számítások szerint mintegy ötezren vettek részt. Voltak, akik csak egy-egy rövidebb táv erejéig csatlakoztak: míg reggel az idősebb korosztály volt aktívabb, addig délelőtt és kora délután a kisgyermekes családok is eljöttek. A zarándoklaton az 1 évestől 84 éves korig minden generáció képviseltette magát.

A zarándokok útközben elsősorban rózsafüzért imádkoztak, de az útba eső kegyhelyeken, templomokban, pihenőhelyeken más imák és énekek is elhangzottak. Az érkezési helyszíneken (Fót, Kerepes, Pestszentlőrinc, Nagytétény, Máriaremete) szentmisével fejeződött be a zarándoklat. A lelki feltöltődésen túl a rendezvény jó alkalom volt arra is, hogy a környező plébániák és híveik jobban megismerjék egymást, s közöttük erősebb összefogás alakuljon ki.

Képek a Máriabesnyő-Fót szakaszról

Forrás: MK

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.