Moszkvába utazott Erdő Péter bíboros
2007. június 11., hétfő 11:27

Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnöke június 11-15. között Moszkvában tartózkodik, hogy részt vegyen az ortodoxok és katolikusok között megrendezésre kerülő konzultáción. A felekezetközi találkozóra a Moszkvai Patriarkátus nemzetközi egyházi kapcsolatokért felelős titkárságának kezdeményezésére kerül sor.

A megbeszélések tárgya az egyház társadalomról, az emberi jogokról és az emberi méltóságról szóló tanításának antropológiai és etikai alapja. Erdő Péter bíboros nemrégiben tett javaslatot évenkénti egyeztető tárgyalásokra ortodoxok és katolikusok között korunk égető problémáiról. „Szükség van az európai ortodoxok és katolikusok közötti együttműködésre ahhoz, hogy a keresztény értékeket megvédelmezzük” – fogalmazott.

Az Orosz Ortodox Egyházat a titkárság vezetője, Kirill, Szmolenszk és Kalinyingrád metropolitája és munkatársai képviselik. A Katolikus Egyház részéről a CCEE elnökén kívül az Igazságosság és Béke Pápai Tanácsa valamint a Hittani Kongregáció képviselői lesznek jelen.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.