Miskolci Apostoli Exarchátus
2007. március 21., szerda 16:36

A Miskolci Apostoli Exarchátus elmúlt évei (2006.) lelkipásztori és hitéleti adatai

A Miskolci Apostoli Exarchátust mint önálló egyházkormányzati egységet a Szentszék 1925-ben hozta létre a trianoni békekötés után Magyarországon maradt 20 eperjesi és 1 munkácsi egyházmegyés görög katolikus parókia számára. Első főpásztora Papp Antal érsek, apostoli kormányzó lett, aki a hajdúdorogi görög katolikus püspökséghez tartozó Miskolcon telepedett le.

Hívek 20.000
Papok 36
Aktív papok 31
Szerzetes papok -
Szerzetesnők -
Kispapok 3
Keresztelés 306
Elsőáldozás 77
Bérmálás* 8
Házasságkötés 38
Temetés 295

* A keleti egyházban a kereszteléskor megbérmálják a gyermeket, az itt jelzett 8 fő protestáns hitről tért át, vagy gyermekkorában római katolikus pap keresztelte meg, de az egyházjog szerint görög katolikus, ezért később bérmálkozott.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Hacsak nem látom kezén a szegek nyomát, ha nem érintem ujjaimat a szegek helyéhez, és nem tapintom meg kezemmel oldalát, én nem hiszem!
  Jn 20,24-29

Szent Tamás apostol

Szent Tamás apostolt maga az Üdvözítő győzte meg arról, hogy valóságos testben támadt fel. Tamás utóbb Indiába utazott hirdetni az örömhírt. Valószínűleg sírja is itt van.