Miskolci Apostoli Exarchátus
2007. március 21., szerda 16:36

A Miskolci Apostoli Exarchátus elmúlt évei (2006.) lelkipásztori és hitéleti adatai

A Miskolci Apostoli Exarchátust mint önálló egyházkormányzati egységet a Szentszék 1925-ben hozta létre a trianoni békekötés után Magyarországon maradt 20 eperjesi és 1 munkácsi egyházmegyés görög katolikus parókia számára. Első főpásztora Papp Antal érsek, apostoli kormányzó lett, aki a hajdúdorogi görög katolikus püspökséghez tartozó Miskolcon telepedett le.

Hívek 20.000
Papok 36
Aktív papok 31
Szerzetes papok -
Szerzetesnők -
Kispapok 3
Keresztelés 306
Elsőáldozás 77
Bérmálás* 8
Házasságkötés 38
Temetés 295

* A keleti egyházban a kereszteléskor megbérmálják a gyermeket, az itt jelzett 8 fő protestáns hitről tért át, vagy gyermekkorában római katolikus pap keresztelte meg, de az egyházjog szerint görög katolikus, ezért később bérmálkozott.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

A mennyek országa olyan, mint amikor a hálót a tengerbe vetik és az mindenféle halat összefog.

2014. szeptember 2-3.
Az MKPK őszi rendes ülése

2014. szeptember 12-13.
Katolikus Társadalmi Napok (KATTÁRS) Miskolcon

2014. október 19., vasárnap
Országos gyűjtés a missziók javára

2014. november 23., vasárnap
Országos gyűjtés a Karitász javára

2014. december 2-3.
Az MKPK téli rendes ülése

Loyolai Szent Ignác áldozópap

1491-ben született Loyola várában. Katonai pályára lépett. 1521-ben Pamplona várának védelmében megsebesült. Számára a hosszas ágybanfekvés életfordulót jelentett. A monserati kolostorban életgyónást végzett, azután egy Manresa melletti barlangban vezekelve írta meg lelkigyakorlatos könyvét. Egy szentföldi zarándoklat után kezdte meg iskoláinak végzését. 1534-ben hat társával megalapította a Jézus Társaságot, amely az újkor egyik legeredményesebb rendje. Ignác igazi védőbástyája volt az Egyháznak abban a nehéz időszakában. Meghalt 1566. július 31-én Rómában. Sírja Rómában a jezsuita templomban van.