Az Egyház álláspontja a homoszexuális élettársi kapcsolatról
2007. július 10., kedd 13:50

Az egyik parlamenti párt törvénymódosítást kíván benyújtani az Országgyűléshez, hogy az azonos nemű párokat ugyanazon jogok illessék meg, mint a házaspárokat. E kérdéssel és általában a homoszexualitással kapcsolatban az Egyháznak határozott álláspontja van.

„A homoszexuális személyek iránti tisztelet semmiképpen nem vezethet a homoszexuális magatartás jóváhagyásához vagy a homoszexuális együttélések törvényes elismeréséhez. A közjó követeli, hogy a törvények ismerjék el, támogassák és védelmezzék a házassági együttélést mint a társadalom alapvető sejtjének, a családnak alapját. A homoszexuális együttélések törvényes elismerése vagy azok házassággal való azonosítása nem csupán egy deviáns magatartás jóváhagyását jelentené, azzal a következménnyel, hogy a mai társadalom egy modelljévé teszi, hanem alapvető értékeket is elhomályosítana, melyek az emberiség közös örökségéhez tartoznak. Az Egyház nem teheti meg, hogy ne védelmezze az ilyen értékeket az emberek és az egész társadalom javára” – olvasható a Hittani Kongregáció 2003. június 3-án megjelent „Megfontolások az azonos nemű személyek együttélésének törvényes elismertetésére irányuló törekvésekről” című dokumentumában, amely honlapunkon is olvasható.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.