Örökfogadalom a premontrei nővéreknél
2007. augusztus 21., kedd 15:31

Ünnepi zsolozsma keretében tette le örökfogadalmát a zsámbéki plébániatemplomban Tripsó Éva M. Paula nővér Szent István ünnepén. A Premontrei Női Kanonokrend új örökfogadalmasa nyolc évvel ezelőtt lépett be a rendbe. Két év noviciátus után háromszor egy esztendőre, majd egyszer három esztendőre tett fogadalmat a három evangéliumi tanácsra, és ezt követően következett az örökfogadalom.

„Paula nővérben kezdettől megvolt az a lelkület, hogy életét Istennek szentelje – mondta Juhász Katalin Ágnes általános elöljáró, akinek az új örökfogadalmas korábban tanítványa volt az Apor Vilmos katolikus Tanítóképző Főiskolán. – Bár nem könnyű a végleges igent kimondani, de ha ezt a lépést megtettük, már nem kell semmitől sem félni. A végleges igen kimondása belső biztonságot ad, mert örök szövetségre léptünk a Jóistennel.”

E szövetséget szimbolizálja a magyar premontrei hagyományban, hogy az örökfogadalmas nővér a szertartás során felöltheti a kék cingulust és rendi ruhájának gallérján immár nemcsak kettő, hanem négy kék gombot viselhet.
Az ünnepi zsolozsmán a premontrei nővérek mellett Ullmann Péter perjel vezetésével jelen voltak a Gödöllői Premontrei Perjelség tagjai, Paula nővér szülei, rokonai, egykori évfolyamtársai, barátai és számos zsámbéki hívő.

Sz. Cs.

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.