Reményt és jövőt adok nektek
Hitoktatási segédanyag
2007. június 15., péntek 16:04

Idén újból találkozhatunk egy plakáttal jártunkban-keltünkben, mely a Katolikus Egyház kommunikációs programjának eredményeként született meg. Plakátunk hirdeti: „Reményt és jövőt adok nektek”. Ezen összeállítással szeretnénk segítséget nyújtani abban, hogy még inkább magunkénak érezzük a plakátot.

Manapság sok bizonytalanság, reménytelenség között időszerű magunkat a plakáton található szavakra emlékeztetni. A jövőre vonatkozó remény lelkületében próbálunk elmélyülni, és e gondolatok mögötti értékekre rávilágítani. Az alábbiakban foglaltak vezérfonalként, gondolatébresztőként szeretnének segítséget nyújtani plébániai, ifjúsági és felnőtt csoportoknak, közösségeknek a témához kapcsolódó alkalmaik megtervezésében.

Bevezető szempontok a csoportmunkához

A csoportos beszélgetés eredményessége nagyrészt néhány nagyon egyszerű szempont figyelembevételén múlik. A leglényegesebb talán az, hogy beszélgetéseink, összejöveteleink során nagy figyelemmel forduljunk egymás felé! Hallgassuk meg egymást, ne vágjunk a másik szavába! Mindenkit hallgassunk meg, és tartózkodjunk attól, hogy tanácsokat adjunk egymásnak, nehogy kiokításba torkolljék a közösségi alkalom. Gyakoroljuk az egyszerű, befogadó jelenlétet egymás felé! Kérjük minden beszélgetés előtt a Szentlélek kegyelmét, hogy így valóban jézusi módon lehessünk jelen társaink számára. Mivel egymásnak ez a fajta befogadása a közösségi alkalmak során különösen is fontos, a csoportvezető, ha úgy látja szükségesnek, erre többször is felhívhatja a közösség figyelmét.

1. alkalom: Életöröm, hála

2. alkalom: Felelősség, életigenlés