Egyházi tulajdonba kerül az albertfalvi Don Bosco iskola épülete
2008. január 9., szerda 13:48

Újbuda önkormányzata ingyenesen átadja a Katolikus Egyháznak az Albertfalvi Don Bosco Katolikus Általános Iskola és Napközi-otthonos Óvoda épületét. Erdő Péter bíboros január 10-én ellátogat az iskolába, majd az Újbudai Polgármesteri Hivatalban Molnár Gyulával, Újbuda polgármesterével aláírja az átvételről szóló dokumentumot.

Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye 18 katolikus oktatási intézményt tart fenn (óvoda, általános iskola, középiskola, szakiskola). Az óvodai létszám 567 fő, az általános iskolai 2942, a középiskolai 842, a szakiskolai 79, összesen 4430. Ezen intézményekben 375 pedagógus dolgozik.

Az Albertfalvi Egyházközség képviselő testülete 1992. január 31-én alapította meg a Don Bosco Katolikus Általános Iskolát, amely 1996 óta tartozik a főegyházmegye felügyelete alá. Don Bosco Óvoda, ahol 95 kisgyereket tudnak fogadni, 2001. szeptember 16-án nyitotta meg kapuját.
Az iskolában 8 évfolyamon 450 tanulót nevelnek Don Bosco „megelőző módszerének” szellemében. Magas szakmai színvonalon oktatják a rájuk bízott gyermekeket, és hatékonyan gondoskodnak a legsebezhetőbb korosztály, a serdülő fiatalok neveléséről. Tanítványaikat rendszeresen indítják el a kerületi, illetve katolikus versenyeken. Az elmúlt tizenöt év során számos érmet, díjat szereztek fővárosi, sőt, országos szinten is.
Oktató-nevelő munkájuk mellett az iskola életét a néptánc-, illetve modern táncoktatás, a korcsolyázás, az úszásoktatás, a különböző sportfoglalkozások és szakkörök is színesítik. Táboraik 12-14 helyszínen zajlanak, amelyeken a tanulók közel 90%-a részt vesz.

Forrás: Esztergom-Budapesti Főegyházmegye

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.