Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára
2008. február 21., csütörtök 15:35

Hagyományosan február utolsó vasárnapján – idén február 24-én – Magyarország összes katolikus templomában a katolikus iskolák javára gyűjtenek. A tavalyi gyűjtés eredménye 73 millió forint volt. Az országos adakozás komoly segítséget jelent az anyagilag nehéz helyzetben lévő 329 intézménynek.

A teljes magyar közoktatáson belül a katolikus intézmények aránya csaknem 4 százalék. Ebben a tanévben 69 óvodát, 107 általános iskolát, 56 gimnáziumot, 14 szakiskolát, 17 szakközépiskolát, 52 diákotthont és 14 alapfokú művészetoktatási iskolát tart fönn a 14 egyházmegye, 26 szerzetesrend és három főiskola. Nyolc intézményben folyik nemzetiségi, 3 intézményben pedig kéttannyelvű oktatás.

Több intézmény nyújt speciális képzést: 58 iskolában foglalkoznak 1251 sajátos nevelési igényű tanulóval, 18 intézményben hátrányos helyzetű gyerekekkel, integrált nevelés és oktatás pedig 28 intézményben folyik.

A katolikus oktatási intézmények együttes diáklétszáma 65 ezer fő, a pedagógusok száma 5.820 fő, közülük 225 a szerzetes- illetve paptanár.

Fotó: Karolina Katolikus Általános Iskola, Vác

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?