#nekemazegyhaz

# nekem
az egyház

Tamás atya köszöntője

Talán nem mindenki előtt ismert, hogy a Magyar Katolikus Egyház tevékenysége olyan szerteágazó, hogy minden építőkockáját nem is lehet megnevezni vagy megismertetni. Merem állítani, hogy sok olyan eleme van ezen tevékenységeknek, szolgálatoknak, amelyekről fontos lenne, hogy mindenki, hívő és nem hívő is egyaránt tudjon.

A munkatársainkkal úgy döntöttünk, megkeressük annak módját, hogy betekintést nyújtsunk a színfalak mögé, hogy megmutassuk azt az elképesztő szolgálatot, amelyet például az oktatás-nevelés, közösségszervezés területén a tanárok, az intézmény- és közösségvezetők, a szülők és persze maga az ifjúság nap mint nap végez. Azonban hogyan mutassuk be mindezt úgy, hogy ne egy szakmai beszámoló kerekedjen belőle, hogy kellően hiteles tudjon maradni, és valóban azokhoz jusson el az üzenet, akik érintettek a témában?

Nos, felkértünk négy egyetemistát, hogy ragadjanak mikrofont, járják be az országot északtól délig, kelettől nyugatig, és látogassanak el különböző helyszínekre, katolikus intézményekbe, iskolai rendezvényekre, beszélgessenek tanárokkal, vezetőkkel, gyerekekkel, fiatalokkal, szülőkkel, és osszák meg tapasztalataikat a közösségi médiában. Támaszul csupán néhány elérhetőséget és egy kis filmes stábot adtunk a kalandhoz, így nekünk is izgalmas lesz a találkozások eredményét látni hétről hétre, különböző visszajelzéseket kapni a nap mint nap végzett munkáról.

Induljon hát útjára a #Nekemazegyház program, hallassa hangját minél több ember és mesélje el, mit jelent neki a Magyar Katolikus Egyház.