Események, évfordulók

2014. április 25-27., péntek-vasárnap
Templomszentelés Nyíregyházán

Április 25-én, pénteken 18 órakor Nyíregyházán Kocsis Fülöp megyéspüspök ünnepélyes körmenettel és vecsernyével helyezi el II. János Pál pápa ereklyéjét az örökösföldi Szentháromság templomban.

A háromévnyi összefogás, munka és imádság megkoronázásaként három napos ünnepséget tart a görögkatolikus közösség a Szentháromság tiszteletére épült templom szentelése alkalmából. Április 25-én, pénteken 18-kor ünnepélyes körmenettel és vecsernyével helyezi el Kocsis Fülöp megyéspüspök II. János Pál pápa ereklyéjét a templomban.

Április 26-án, szombaton az utrenye után 9 órakor templomszentelési liturgiát vezet a megyéspüspök atya, majd közös ebédre és családi délutánra várja a híveket. Délután 17 órakor Kacagó-koncertet ad Levente Péter, 18 órakor vecsernyére várják a híveket.

Április 27-én, vasárnap 9-kor a felszentelést követő első szentliturgiát Obbágy László esperes vezeti. A liturgia után a templomkertben elültetik II. János Pál pápa Wadovicéből hozott emlékfáját.

2014. április 25-27., péntek-vasárnap
Templomszentelés Nyíregyházán