Események, évfordulók

2014. július 3-6., csütörtökön-vasárnap
VI. Váci Nemzetközi Gregorián Fesztivál

Július 3. és 6. között, csütörtöktől vasárnapig rendezik meg a VI. Váci Nemzetközi Gregorián Fesztivált váci és budapesti templomokban. A fesztivál július 3-án, csütörtökön 18.00 órakor a váci székesegyházban ünnepélyes főpapi szentmisével kezdődik, melyet Seregély István ny. egri érsek pontifikál. Július 5-én, szombaton 11.00 órakor a székesegyházban a gregorián szentmisét Takács Nándor ny. székesfehérvári megyéspüspök celebrálja. Július 6.-án vasárnap 10.00 órakor a székesegyházban a főpapi záró gregorián szentmisét és Te Deumot Beer Miklós váci megyéspüspök pontifikálja. A négynapos fesztiválra a világ midnen tájáról érkeznek kórusok, többek között Tokióból, Rómából, Bécsből, Pozsonyból Írországból, hogy a a csodálatos gregorián zene felcsendülhessen Vác és Budapest több templomában.

2014. július 3-6., csütörtökön-vasárnap
VI. Váci Nemzetközi Gregorián Fesztivál