Események, évfordulók

2014. Július 7-10., hétfő-csütörtök
Egyházmegyei zsolozsmástábor Nyíracsádon

Július 7-10 között rendezik meg a Hajdúdorogi Egyházmegye területén – a tavalyi évhez hasonlóan – idén is Nyíracsádon a Zsolozsmástábort Kocsis Fülöp hajdúdorogi megyéspüspök részvételével. A tábor hétfőn délután 6 órakor vecsernyével kezdődik, mjad ezt követően elvégzik a teljes bizánci zsolozsmát éjjel és nappal, a szertartások közben pedig folyamatosan olvassák a zsoltárokat. kedden és szerdán előadást tart dr. Kajtár Edvárd, a MKE Liturgikus Intézetének vezetője, a Központi Papnevelő Intézet spirituálisa. Csütörtökön délelőtt az utrenye végzésével együtt a Szent Liturgiát püspöki szertartás keretében ünneplik meg.

2014. Július 7-10., hétfő-csütörtök
Egyházmegyei zsolozsmástábor Nyíracsádon