Események, évfordulók

2014. szeptember 1.
Kiállítás megnyitó

Szeptember 1-én, 18.00 órakor a Rumbach utcai zsinagógában (1074 Budapest, Rumbach Sebestyén utca 11–13.) nyílik meg egy kiállítás rabbik és püspökök által írt imák képi megjelenítésével. A magyar Soá hetvenedik évfordulóján, rabbik, püspökök és egyházi gondolkodók írtak Ima Auschwitz után címmel imádságokat, melyeket kortárs képzőművészek kaptak meg és a művészet eszközeivel vizuális tartalommá formálva tettek egyetemes üzenetté.

A felekezeti résztvevők névsora: Fabiny Tamás – evangélikus püspök, Fichl Vilmos – a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára, Frölich Róbert – főrabbi, Gáncs Péter – evangélikus elnök-püspök, Papp János – baptista elnök, Róna Tamás – rabbi, Steinbach József – református püspök, Szabó István – református püspök, Varga Mátyás – bencés szerzetes, Várszegi Asztrik – pannonhalmi főapát, Verő Tamás – rabbi.

Képzőművészek: Benczúr Emese képzőművész, Haász István festőművész, Haraszty István szobrász, kinetikus művész, Klimó Károly festőművész, Konok Tamás festőművész, Krajcsovics Éva festőművész, Lovas Ilona képzőművész Matzon Ákos festőművész, Nádler István festőművész, Szüts Miklós festőművész Tölg-Molnár Zoltán festőművész, Vojnich Erzsébet festőművész.  A megnyitó kurátora Galambos Ádám – evangélikus teológus lesz, köszöntőt mond Heisler András, a Mazsihisz elnöke.

2014. szeptember 1.
Kiállítás megnyitó