Események, évfordulók

2014. október 4., szombat
Pécsi egyházmegyei zarándoklat Bátára

Október 4-én, szombaton Bátán ünneplik a Pécsi Egyházmegyében található, Magyarország egyetlen Szent Vér kegyhelyének búcsúját. A templom főbúcsújának napján szervezi meg az egyházmegye az őszi zarándoklatot, melyen hagyományteremtő szándékkal az autóbuszok mellett gyalogos, kerékpáros és motoros zarándokcsoport is indul a kegyhelyre.

A 15.00 órakor kezdődő ünnepi szentmisét Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek mutatja be. A bátai Szent Vér kegyhely helyén állott korábban egy bencés apátság, melyet Szent László király alapított 1093-ban a Klastrom-hegyen. Itt történt az eukarisztikus csoda a 15. század elején, amikor Krisztus valóságos Vére megjelent az Oltáriszentségben. Ennek hírére a hely az egyik legjelentősebb nemzeti kegyhelyünkké vált a középkorban, melyet IV. Jenő pápa 1434-ben búcsúkiváltság adományozásával szentesített. 2015-ben ünneplik az országos hírű kegyhellyé válásnak a 600 éves jubileumát.

2014. október 4., szombat
Pécsi egyházmegyei zarándoklat Bátára