Események, évfordulók

2014. november 22., szombat
Ökumenikus konferencia Debrecenben

November 22-én, szombaton 10 órai kezdettel a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán (Debreceni Egyetem, Böszörményi u. 138. – főépület, Aula) ökumenikus konferencia kezdődik. A II. Vatikáni Zsinat Unitatis Redintegratio kezdetű, ökumenizmusról szóló 1964. november 21-én megjelent határozat évforduló alkalmából a Hajdúdorogi Egyházmegye és a Miskolci Apostoli Exarchátus Ökumenikus Bizottsága és a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola tudományos konferenciát szervez „Hogy mindnyájan egyek legyenek” (Jn 17,21) címmel. A 10 órakor kezdődő konferencián köszöntőt mond Szilvássy Zoltán a Debreceni Egyetem rektora és Kocsis Fülöp a Hajdúdorogi Egyházmegye megyéspüspöke. Az előadók között köszönthetjük Orosz Atanázt, a Miskolci Apostoli Exarchátus püspök exarcháját. A kerekasztal beszélgetés résztvevői lesznek: Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök, Bölcskei Gusztáv református püspök, Kocsis Fülöp hajdúdorogi megyéspüspök, Orosz Atanáz püspök exarchája, valamint a konferencia előadói.

2014. november 22., szombat
Ökumenikus konferencia Debrecenben