Események, évfordulók

2014. november 23., vasárnap
A megújult pellérdi Szent Margit templom megáldása

November 23-án, vasárnap 11 órakor Udvardy György pécsi megyéspüspök ünnepi szentmise keretében megáldja a felújított pellérdi Szent Margit templomot (7831 Pellérd, Fő tér 4.). A pellérdi Szent Margit templomról már 1707-ből találhatunk írásos említést, 1714-ben pedig már szentmiséket is bemutattak a templomban. Az épületet az 1990-es évek elején kívül-belül felújították, de a tetőszerkezet cseréje akkor elmaradt. Széleskörű összefogásnak köszönhetően most 19 millió forintból teljesen új tetőszerkezetet kapott a templom. Az új épületrészt november 23-án szenteli fel Udvardy György pécsi megyéspüspök. Az ünnepi szentmise után Horváth István plébános mindenkit szeretettel vár a pellérdi Művelődési Házban egy állófogadásra. A tervek szerint a következő lépésben a templom vízelvezetését korszerűsítik, majd a külső vakolás és a torony felújítása következik.

2014. november 23., vasárnap
A megújult pellérdi Szent Margit templom megáldása