Események, évfordulók

2014. november 24., hétfő
Terézvárosi vallásközi konferencia: Misztika Avilai Nagy Szent Teréz nyomán

November 24-én, hétfőn 15 és 19 óra között a a Terézvárosi Avilai Nagy Szent Teréz-templom plébániai hittantermében (Budapest VI. ker., Nagymező u. és Király u. sarkán – bejárat a sekrestyével szemben) vallásközi konferenciát tartanak „Misztika Avilai Nagy Szent Teréz nyomán” címmel. A konferencia védnöke: Beer Miklós váci megyéspüspök, aki 15 órakor Horváth Zoltán István esperes plébánossal megnyitó beszédet mond. A vallásközi konferencián Hrotkó Larissza (Or-Zse Kaufmann Dávid Kutatócsoport És Az ESWTR Tagja) „Avilai Szent Teréz, mint Zsidó Misztikából Táplálkozó Misztika” címmel, Perintfalvi Rita (A Magyarországi Teológusnők Ökumenikus Egyesületének Elnöke) „A keresztény női misztika – A spiritualitás és a szabadság lehetősége” címmel, Abdul-Fattah Munif (Arabista, Hittanár, Magyarországi Muszlimok Egyháza) „Al-Gazáli A misztika és a tradíció között” címmel, Ömer Almak (A Dialógus Platform Egyesület Elnöke) „Fethullah Gülen írásai a Szufizmusról” címmel és a Szécsi József (vallásfilozófus, egyetemi docens) „Bevezetés a Kabbalába” címmel tart beszédet.

2014. november 24., hétfő
Terézvárosi vallásközi konferencia: Misztika Avilai Nagy Szent Teréz nyomán