Események, évfordulók

2015. február 21., szombat
Györgydeák Márton kapja idén a Hit pajzsa-díjat

Február 21-én, szombaton 11 órakor a Felső-krisztinavárosi Keresztelő Szent János-plébániatemplomban (Budapest, XII. ker. Apor Vilmos tér 9-11.) adja át Mádl Dalma asszony a kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából idén 14. alkalommal a Parma fidei – a Hit pajzsa díjat. Az idei díjazott: Györgydeák Márton, a Felső-krisztinavárosi Keresztelő Szent János Plébánia plébánosa, pápai káplán. Ünnepi beszédet mond: Dr. Kocsis Máté a Fővárosi Közgyűlés önkormányzati és rendészeti tanácsnoka, a Fidesz kommunikációs igazgatója, laudációt mond: Prof. Dr. Bolberitz Pál atya. Közreműködik: Kubik Anna Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a Felső-krisztinavárosi Plébánia Énekkara – Tőkés Tünde karnagy vezetésével. A Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. külön felajánlást tett. A díj alapítói: Gyurkovics Tibor (†2008) és Dr. Horváth Béla volt országgyűlési képviselő. Az eseményen részt vesz Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök.

2015. február 21., szombat
Györgydeák Márton kapja idén a Hit pajzsa-díjat