Események, évfordulók

2015. március 1., vasárnap
A soproni Szent Margit-templom felszentelése

Március 1-jén, vasárnap 15 órakor Sopronban felszenteli Pápai Lajos győri megyéspüspök az újonnan épült soproni Szent Margit-templomot.

A szentelés napján vasárnap 14 és 14.30 óra között lesz egy rövid sajtótájékoztató a plébánia emeleti fogadószobájában Pápai Lajos megyéspüspökkel, Bognár István plébánossal és a tervező-építész Supka-Kovács Tamással. Mindhárman pár percben összefoglalják aznapi legfontosabb üzeneteiket (3-3-3percben), majd itt lesz lehetőség esetleg nagyon rövid interjúk készítésére. A szentelés szertartása közel 2 órás lesz. A szentmise része lesz a „konszekrálás”, vagyis a templom falainak, oltárának felszentelése. Az ünnepre 20-40 papi személy várható. Az ünnepen részt vesz Hegyi László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára.

2015. március 1., vasárnap
A soproni Szent Margit-templom felszentelése