Események, évfordulók

2015. április 1., szerda
Virrasztás Győrben Boldog Apor Vilmos szentté avatásáért

Április 1-jén, szerdán Győrben a Nagyboldogasszony-székesegyházban megemlékezést tartanak Boldog Apor Vilmos vértanúhalála 70. évfordulója előestéjén a vértanú püspök sírjánál. 16.30 órakor kezdődik a megemlékezés gyertyagyújtással a kármelita templom kriptájában. Ezt követi 17 órakor a koszorúzás a püspökvár kertjében a megsebesülés helyén, majd koszorúzás Boldog Apor Vilmos sírjánál a bazilikában. 18 órakor Pápai Lajos győri megyéspüspöki szentmisét celebrál a bazilikában. 19.15 órakor Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke tart elmélkedést és szentségimádás majd ezt követően litániát imádkoznak. A virrasztás éjfélig tart. A megemlékezés Apor-keresztúttal zárul. Az esemény része az Apor Vilmos-imaévnek, melyet Pápai Lajos megyéspüspök atya 2015-re meghirdetett Boldog Apor Vilmos vértanúsága 70., és pappá szentelése 100. évfordulója alkalmából.

2015. április 1., szerda
Virrasztás Győrben Boldog Apor Vilmos szentté avatásáért