Események, évfordulók

2015. április 11-12., szombat-vasárnap
Isteni Irgalmasság VI. Országos Konferencia Nyáregyházán

Április 11-én és 12-én, szombaton és vasárnap rendezik meg Nyáregyházán az Isteni Irgalmasság VI. Országos Konferenciáját ebben az évben. A szervezőbizottság tagjai: Beer Miklós püspök, Katona István ny. segédpüspök és Palánki Ferenc segédpüspök.

A kétnapos imatalálkozó 11-én, szombaton az irgalmasság órájában püspöki szentmisével kezdődik, amelyet Beer Miklós váci megyéspüspök celebrál. 12-én, vasárnap szintén az irgalmasság órájában kezdődő szentmisével ér véget az imatalálkozó. Szombaton reggel 10 órától színes programok, koncert, konferencia előadás, tanúságtételek lesznek. 2014. augusztus 5-én, a plébánia Szent Fausztina ereklyével gazdagodott. A két imanapot az ereklye jelenlétében töltik a résztvevők. Április 11-én szombaton, 10 órakor rövid köszöntést mond és kis kitekintést nyújtanak , a világ és országos konferenciák sorában a jelen konferencia elhelyezése: Csillag Péter és Éva (köszöntés, pár buzdító szó Schönborn bíborostól). 11 órakor kezdődik Palánki Ferenc püspök úr előadása. 15 órakor kezdődik a szentmise, Beer Miklós, Palánki Ferenc és Katona István püspökökkel, homíliát mond: Beer Miklós püspök megyéspüspök. Közreműködik Bánki Gábor tanár-kántor-karnagy és kórusa. Április 12. vasárnap 9.30 órakor Csévharaszton Katona István püspök szentmisét celebrál, Koncsag László kántor – karnagy és a gyimesbükki kórus közreműködésével. Ezt követően koncertet ad a Tambura zenekar, majd tanúságtétel következik. Délután 15 órakor a záró szentmise főcelebránsa: Katona István püspök.

2015. április 11-12., szombat-vasárnap
Isteni Irgalmasság VI. Országos Konferencia Nyáregyházán