Események, évfordulók

2015. április 26., vasárnap
Kőkeresztszentelés és -avatás Örökösföldön az örmény genocídium emlékére

Április 26-án, vasárnap 9 órától Nyíregyháza Megyei Jogú Város Örmény Nemzetiségi Önkormányzata és a Nyíregyháza-Örökösföldi Görögkatolikus Egyházközség örmény kőkeresztszentelő és -avató ünnepséget tart a nyíregyháza-örökösföldi templom kertjében (Nyíregyháza, Szentháromság tér 1.) az 1915-ös örmény genocídium 100. évfordulójának emlékére. 9 órától érseki liturgiát mutat be Kocsis Fülöp hajdúdorogi metropolita, ezt követően 10. 45 órakor kerül sor az örmény kőkeresztszentelő és -avató ünnepségre az 1915-ös törökországi örmény népirtás másfél millió áldozatának emlékére, melyen beszédet mond: Kocsis Fülöp hajdúdorogi metropolita, Avanesian Alex, az Országos Örmény Nemzetiségi Önkormányzat alelnöke, az Arménia Népe Kulturális Egyesület elnöke, Dr. Balogh Árpád, Nyíregyháza város díszpolgára, a Nyíregyházi Főiskola volt rektora, Dr. Malhazjan Armen, a Nyíregyházi Örmény Nemzetiségi Önkormányzat elnöke. 11.30 órától Bakodi Péter politológus előadása hallható: "Az örmény genocídium - Visszatekintés 100 év távlatából" címmel. Este 20 órakor közös mécsesgyújtás és imádság a gyűlölet elítélésére és az áldozatok emlékére, a béke, az elfogadás és a tolerancia jegyében, beszédet mond Szabó Tamás görögkatolikus parókus.

2015. április 26., vasárnap
Kőkeresztszentelés és -avatás Örökösföldön az örmény genocídium emlékére