Események, évfordulók

2015. május 20-24., szerda-vasárnap
„CON SPIRITO” Egyházzenei Fesztivál

Május 20 és 24 között, szerdától vasárnapig tart az évente ismétlődő esemény, amelyen a nagy magyar történelmi egyházak zenei kultúrája kerül bemutatásra. Idén görögkatolikus egyház közreműködésével a bizánci rítusú zene áll a középpontban. E rendezvénysorozat keretében kerül megrendezésre Nyíregyházán a már hagyományossá váló görögkatolikus kórusok találkozója május 22-én. Ikon-kiállítás várja az érdeklődőket május 20-tól 27-ig a Szent Atanáz főiskola aulájában, amelynek megnyitója május 20-án 17 órakor lesz. (Bővebb infromáció található a http://www.gorogkatolikus.hu honlapon). Májsu 24-én Máriapócson pünkösd vasárnap 10 órától a kegytemplomban Szent Liturgiát vezet Kocsis Fülöp érsek-metropolita, közreműködik a Szent Atanáz Kórus.

2015. május 20-24., szerda-vasárnap
„CON SPIRITO” Egyházzenei Fesztivál