Események, évfordulók

2015. május 25., hétfő
Rönöki Zarándoklat

Május 25-én Pünkösdhétfőn a Szombathelyi Egyházmegye Rönökön szervez találkozót a szomszédos egyházmegyékkel a Szent Márton Jubileumi Év előkészületi évében. Az ünnepségen részt vesz Veres András szombathelyi megyéspüspök és Várszegi Asztrik püspök. 10 órakor Püspöki szentmisét mutatnak be a Szent Imre templomban, ahova meghívták a szombathelyivel szomszédos egyházmegyék püspökeit egy lelki előkészületre. Rönök falu a magyar-osztrák államhatár magyar oldalán található. A Szent Imre tiszteletére szentelt templomban kerül sor a találkozóra, amely sajátos adottságai révén több nemzetiség közös temploma is lehet. A magyarokon és az osztrákokon túl, a közelben élnek horvátok és szlovének is. Pünkösdhétfő ebben a templomban emberemlékezet óta ünnep.

2015. május 25., hétfő
Rönöki Zarándoklat