Események, évfordulók

2015. október 10., szombat
Caritas Hungarica Díj 2015

Október 10-én, szombaton 11 órakor Budapesten a Magyar Szentek Templomában (1111 Budapest Magyar Tudósok körútja 1.) kerül sor a Katolikus Karitász Caritas Hungarica díjának ünnepélyes átadására, amelyet olyan önkéntesek vehetnek át, akik a legtöbbet tettek karitatív munkájukkal a rászorultakért. A díjra minden évben az egyházmegyei karitászigazgatók terjesztik fel munkatársaikat. Az ünnepség szentmisével kezdődik, amelyet Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök, a Karitász elnöke mutat be, majd ezt követően kerül sor az elismerések átadására. A székesfehérvári egyházmegyéből idén 3 karitász önkéntes kapja meg a megtisztelő díjat: Vágvölgyiné Filó Elvira, (Sárbogárd) Battai Istvánné, (Érd-Postástelep) és Magyar László (Székesfehérvár-Maroshegy).

2015. október 10., szombat
Caritas Hungarica Díj 2015