Események, évfordulók

2016. január 28-29., csütörtöktől péntekig
Szent Efrém-napok Debrecenben és Nyíregyházán

Január 28-án és 29-én, csütörtöktől péntekig Szent Efrém napokat szervez a Görögkatolikus Metropólia Debrecenben és Nyíregyházán „Szent szöveg – szent zene” címmel. Január 28-án este 18 órakor ünnepélyes püspöki Kocsis Fülöp metropolita vecsernye nyitja meg az egyházzenei konferenciát Debrecenben a görögkatolikus főszékesegyházban. Január 29-én Nyíregyházán a Szent Miklós-székesegyházban reggel 8.03 órakor püspöki szent liturgiát tart Kocsis Fülöp metropolita majd ezt követően kerül sor a diakónus szentelésre. 10.30 órakor kezdődik a konferencia a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán köszöntőt és bevezetőt mond Kocsis Fülöp metropolita. A rendezvény hagyományosan a három szent főpap (Nagy Szent Bazil, Nazianzi Szent Gergely és Aranyszájú Szent János) bizánci ünnepéhez kötődik, így a konferencia előadásai és hangversenyei mellett a liturgikus szertartások lesznek.

2016. január 28-29., csütörtöktől péntekig
Szent Efrém-napok Debrecenben és Nyíregyházán