Események, évfordulók

2016. február 4., csütörtök
Házasság hete nyitó esemény

Február 4-én csütörtök 10 órakor Budapesten, az Oktogonon (1067 Bp., Teréz krt. 13.) kerül sor a házasság hete nyitó sajtóeseményére. Sajtótájékoztatót tartanak, melyen részt vesz: Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Családbizottságának elnöke, Fekete Károly püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi alelnöke, Barát Katalin pszichiáter, családterapeuta, a Magyar Családterápiás Egyesületből, Herjeczki Kornél a házasság hete mozgalom országos koordinátora, a Harmat Kiadó igazgatója, Hegedűs Endre, Kossuth- és Liszt-díjas zongoraművész és felesége, Hegedűs Katalin – a házasság hete idei házaspár arca. Moderátor: Novotny Zoltán sportriporter, a Protestáns Újságírók Szövetségének elnöke. Hazánkban a Házasság hete címmel az országos rendezvénysorozatot a keresztény egyházak és civil szervezetek összefogásával immár kilencedik alkalommal rendezik meg, idén február 7 és 14 között, vasárnaptól vasárnapig. A már huszonegy országban működő nemzetközi mozgalom célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság, a család értékeire és fontosságára, valamint segítséget nyújtson a házasságra készülőknek vagy a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek. A házasság hete központi programjainak fővédnöke Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége.

2016. február 4., csütörtök
Házasság hete nyitó esemény