Események, évfordulók

2016. május 28., szombat
Élő Rózsafüzér Zarándoklat

Május 28-án., szombaton immár tizedik alkalommal, 5 helyszínről, 9 irányban indul el a fővárost körülölelő gyalogos zarándoklat. A zarándoklat fő célja közös ima hazánkért, fővárosunkért, saját lakóhelyünkért, egyházközségünkért, családunkért. Az 1. szakasz útvonala: Máriabesnyő Nagyboldogasszony Bazilika, Gödöllő Premontrei Kápolna, Gödöllő Szentháromság Plébániatemplom, Erzsébet - park, Tölgyes, Szent Jakab Parkfalu, Mogyoród Szent László Kilátó Kápolna – Itt a zarándok csoport két ágra szétválik: Mogyoród Szent Mihály Főangyal – Plébániatemplom, Fót Szeplőtelen Fogantatás – Plébániatemplom és Szilasliget Szent László Kápolna - Kerepes Szent Anna - Plébániatemplom irányába induló csoportra. A zarándoklat reggel 8 órakor indul Máriabesnyőről (gyülekező 7-től 7óra 30-ig, majd ima, ismertetés, áldás). Csatlakozási pontok: a fent említett útvonalon bárhol lehetséges.
A zarándoklat végén este 19 órakor a zarándokok közös szentmisén vesznek részt, az 5 végpontnál miséző atyák:
1. Máriaremete: együtt a 3. szakasz és a 4. szakasz zarándokainak a szentmisét bemutatja: Esterházy László protonotárius, kanonok, esperes, plébános úr.
2. Fót: együtt az 1. szakasz és a 2. szakasz zarándokainak a szentmisét bemutatja: Beer Miklós váci megyéspüspök.
3. Nagytétény: együtt az 5. szakasz és a 6. szakasz zarándokainak a szentmisét bemutatja: Snell György segédpüspök.
4. Havanna lakótelep: együtt a 7. szakasz és a 8. szakasz zarándokainak a szentmisét bemutatja: Erdő Péter bíboros, prímás, érsek.
5. Kerepes: együtt a 9. szakasz és az 1. szakasz zarándokainak a szentmisét bemutatja: Horváth Zoltán protonotárius, kanonok, esperes, plébános úr.

2016. május 28., szombat
Élő Rózsafüzér Zarándoklat