Események, évfordulók

2016. augusztus 13-15., szombat délutántól - hétfő estig
A Budapest Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom két éves rekonstrukció után újra megnyitja kapuit

A Budapest Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom (Március 15. tér) két éves rekonstrukció után újra megnyitja kapuit. A megáldási ünnep a templombúcsúhoz kapcsolódik és trídummal ünnepelik. Augusztus 13-án, szombaton, lelki felkészülést tartanak, melynek keretében Bábel Balázs érsek tart elmélkedéseket és szentmisét, a program 16 órakor kezdődik. Másnap, augusztus 14-én, vasárnap 18 órakor Erdő Péter bíboros áldja meg szentmise keretében a megújult felső- és altemplomot. 15-én, hétfőn Nagyboldogasszony ünnepén pedig a 10 órai szentmisén Bíró László püspök atya vezetésével kiszolgáltatják a betegek kenetét, majd 18 órakor búcsúi szentmise, melyben felhangzik Schubert: G-dúr miséje. Ezen a napon egész napos szentségimádás lesz, amelynek végén 17 órától rózsafüzért, majd litániát imádkoznak a Szűz Anya tiszteletére.

2016. augusztus 13-15., szombat délutántól - hétfő estig