Események, évfordulók

2016. szeptember 1., csütörtök
Közös Veni Sancte és a Kaszap István- emléktábla megáldása Székesfehérváron

Szeptember 1-jén, csütörtökön 16 órakor Székesfehérváron a Prohászka Ottokár-emléktemplomban (8000 Székesfehérvár, Kaszap I.u.1.) az egyházmegyei és az egyházmegye területén működő szerzetesi katolikus oktatási és nevelési intézmények küldöttségeivel közös Veni Sancte-t tartanak Székesfehérváron. Idén a Prohászka emléktemplomban mutat be szentmisét Spányi Antal megyéspüspök, az egyházmegyés papsággal, a ciszterci és jezsuita szerzetesrendek képviselőivel, amelyre Székesfehérvár város vezetősége, a rendek és az iskolák képviselői mellett várják a Cserkészszövetség és a Prohászka Imaszövetség tagjait, valamint Kaszap István tisztelőit. A szentmise után az ünneplő közösség, az Oskola utcába vonul, ahol Székesfehérvár Megyei Jogú Város és a Székesfehérvári Egyházmegye emléktáblát állíttatott Kaszap István születésének 100. évfordulójára alkalmából. A szentéletű jezsuita novícius egykori iskolájának falára helyezett alkotást, - Nagy Edit szobrászművész munkáját - ünnepség keretében áldja meg a főpásztor.

2016. szeptember 1., csütörtök
Közös Veni Sancte és a Kaszap István- emléktábla megáldása Székesfehérváron