Események, évfordulók

2016. október 23., vasárnap
Ünnepi szentmisék az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc áldozataiért

Október 23-án, 10 órakor a Győri Nagyboldogasszony-székesegyházban (Belvárosi plébánia) Veres András győri megyéspüspök ünnepi szentmise az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc áldozataiért.

Október 23-án, 10 órakor a veszprémi bazilikában ünnepi szentmisét mutat be Márfi Gyula veszprémi érsek az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc áldozatainak emlékére.

Október 23-án, 10 órakor, a szegedi Dómban Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök a az 1956-os poznani felkelés és az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc áldozatainak emlékére celebrál szentmisét.

Október 23-án, 10 órakor Miskolcon a Nagyboldogasszonyról Elnevezett Püspöki Székesegyházban (Búza tér) Orosz Atanáz miskolci püspök ünnepi liturgiát mutat be az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc áldozatainak emlékére, közreműködik a Szent Efrém férfikar.

Október 23-án, 10 órakor a pannonhalmi bazilikában Várszegi Asztrik főapát-püspök a bencés közösség ünnepi konventmiséjét tartja.

Október 23-án, 10 órakor a debreceni Szent Anna-székesegyházban a forradalom és szabadságharc áldozataiért ünnepi szentmisét mutat be Palánki Ferenc, debrecen-nyíregyházi megyéspüspök.

2016. október 23., vasárnap
Ünnepi szentmisék az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc áldozataiért