Események, évfordulók

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Ökumenikus imahét püspöki programjai időrendi sorrendben

Január 15-én, vasárnap 18 órakor országos ünnepi nyitó istentisztelet a Kálvin téri református templomban. Beszédet mond Erdő Péter bíboros, igét hirdet Gáncs Péter evangélikus elnök-püspök. Az ünnepi liturgiában szolgálnak a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa tagegyházainak vezetői.

Január 15-én, vasárnap 17 órakor Veszprémben a Református Nagytemplomban (Dózsa György út 22.) Márfi Gyula érsek elmélkedésével kezdődik az Ökumenikus imahét.

Január 16-án, hétfőn 18 órakor Győrben az Evangélikus öregtemplomban (Petőfi tér 2.) igét hirdet Veres András megyéspüspök.

Január 17-én 17 órakor a bakonycsernyei Szent Anna templomban ökumenikus istentisztelet lesz. Elmélkedést mond: Márfi Gyula érsek, Szarka István evangélikus esperes meghívására.

Január 18-án, szerdán 17 órakor Debrecenben a Szent Anna Római Katolikus Székesegyházban (Szent Anna utca 15.) Palánki Ferenc megyéspüspök köszönti a megjelenteket, majd igét hirdet: Derencsényi István református főjegyző, az imaközösséget a helyi lelkész vezeti.

Január 19-én, csütörtökön 17 órakor Debrecenben a Kistemplomban (Révész tér) Szakács György református lelkész köszönti az egybegyűlteket és igét hirdet: Palánki Ferenc megyéspüspök. Az imaközösséget Réz-Nagy Zoltán ev. lelkész vezeti.

Január 19-én, csütörtökön 18 órakor Vácott a Baptista imaházban Igét hirdet Beer Miklós váci megyéspüspök.

Január 20-án, pénteken 18 órakor Vácott a Baptista imaházban Igét hirdet Kocsis Fülöp görög kat. érsek metropolita.

Január 22-én, vasárnap 16 órakor a Pécsi Székesegyházban (Dóm tér 1.) igét hirdet Gáncs Péter evangélikus elnök-püspök. Az Ökumenikus imahét záró istentiszteletén részt vesz Udvardy György pécsi megyéspüspök.

Január 22-én, vasárnap 17 órakor a debreceni Református Nagytemplomban (Debrecen, Kossuth tér) köszöntőt mond: Dr. Fekete Károly református püspök. Igét olvas: Asztalos Richárd ev. igazgató lelkész, előimát mond: Dr. Bereczki Lajos bapt. rektorhelyettes, Igét hirdet: Kocsis Fülöp érsek-metropolita, az Apostoli Hitvallást mondja: Derencsényi István ref. főjegyző, záróimat, Úri imát mond: Palánki Ferenc megyéspüspök, a hirdetéseket felolvassa és áldást oszt: Vad Zsigmond ref. esperes.

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Ökumenikus imahét püspöki programjai időrendi sorrendben