Események, évfordulók

2017. február 4., szombat
Emlékek a GULAG-táborokból – Megemlékezés és könyvbemutató

Február 4-én, szombaton 17 órakor Agyagosszergényben, a Szent László-templomban és a Művelődési Házban az „Emlékek a táborokból – Harangozó Ferenc és Mészáros Tibor Gulag-rabok megpróbáltatásai” című könyvbemutatója lesz . A kiadványt Bank Barbara és Soós Viktor Attila, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága tagjai szerkesztették és állították össze. A kötet két központi papi személye, Harangozó Ferenc szombathelyi és Mészáros Tibor veszprémi egyházmegyés papok, Mindszenty József emigrációs időszakának munkatársai, akik a Szovjetunió GULAG táboraiban raboskodtak.17 órakor szentmisét mutat be a Szent László-templomban Veres András győri megyéspüspök, majd ezt követően megemlékezést tartanak a Művelődési Házban, ahol köszöntőt mond: Szalai Viktor. A kiadványt bemutatja: Bank Barbara történész, Soós Viktor Attila egyháztörténész (Nemzeti Emlékezet Bizottság).

2017. február 4., szombat
Emlékek a GULAG-táborokból – Megemlékezés és könyvbemutató