Események, évfordulók

2017. február 17., péntek
A Szent László-év megnyitása

Február 17én, pénteken 10 órakor a Győri Nagyboldogasszony-székesegyházban (Belvárosi plébánia) Veres András megyéspüspök ünnepi szentmisét mutat be és megnyitja a Szent László-évet. 11 órakor „Értünk támadt fényes csillag, virág ország gyökerén” címmel hallható Szent László király énekelt életrajza, egy hangverseny Szent László-énekekkel. Összeállította: Medgyesy S. Norbert művelődéstörténész (PPKE), előadásra alkalmazta és a hangszerkíséretet írta: Dömény Krisztián népzenész, zeneszerző, előadják: a PPKE BTK Boldog Özséb Színtársulata, rendező: Godena Albert. Szólót énekelnek: Navratil Andrea és Soós Réka népdalénekesek, Korpás Réka és Sárközi Mária Stella népi énkek szakos növendékek. Közreműködők: a győri székesegyház Palestrina-kórusa (vezényel: Katona Tibor), a Collegium Musicum Jaurinense (vezényel: Kelemen Áron OSB), a Bartók-gyermekkórus (vezényel: Haui Lóránt) és a győri Prohászka-iskola kórusa (vezényel: Csorba János) – Nagyboldogasszony-székesegyház. A Győri Városháza dísztermében 12.30 órakor megnyitó beszédet mond: Veres András megyéspüspök, Potápi Árpád János államtitkár, Borkai Zsolt polgármester. 13.20 órakor nyílik Móser Zoltán fotókiállítása a Győri Városháza aulájában.

2017. február 17., péntek
A Szent László-év megnyitása