Események, évfordulók

2017. április 21-22. péntek-szombat
Kerékpáros zarándoklat Bódi Mária Magdolna vértanúságának 72. Évfordulóján

Április 21-én, pénteken 8 órakor Szigligetről indul a veszprémi Szaléziánum szervezésében egy kerékpáros zarándoklat Bódi Mária Magdolna vértanúságának 72. évfordulóján"Születéstől a vértanúságig” címmel. Az útvonal a következő: 8.00 Ima Szigligeten Magdi emléktáblájánál, zarándokok indulása 8.30 Jézus Szíve litánia és áldás a Badacsonytördemici Szent Mihály Főangyal plébániatemplomban 9.00 Indulás Köveskálra 10.30 Magdi emléktáblájának megkoszorúzása Köveskálon 11.00 Indulás Balatonfűzfőre, pihenő Balatonfüreden 13-14 óra között 16.00 Érkezés Balatonfűzfő-Gyártelepre 17.00 Szentmise a Balatonfűzfő-gyártelepi Szent László-templomban 18 órakor Márfi Gyula érsek megáldja, a Litér község két végénél elhelyezett, Bódi Mária Magdolna vértanúságát megörökítő, közúti tájékoztató táblákat.
Április 22-én, szombaton Litéren 10 órától megemlékezést tartanak a régi temetőben Bódi Mária Magdolna vértanúságának 72. évfordulója alkalmából. Ezt követően 11 órakor ünnepi szentmise az iskola udvarán, főcelebráns: Seregély István ny. egri érsek A szentmise szónoka: Mons. Kovács Gergely szentszéki posztulátor. A zarándoklat támogatója: Szaléziánum Érsekségi Turisztikai Központ és a Bódi Mária Magdolna Alapítvány A zarándoklat vezetője: Juhász Gábor atya.

2017. április 21-22. péntek-szombat
Kerékpáros zarándoklat Bódi Mária Magdolna vértanúságának 72. Évfordulóján